Domácí čokoláda

6. června 2018 v 20:46 | Majda |  Sladké recepty
Občas dostanu od mamky nadlidský úkol: koupit jí čokoládu. Když už najdu nějakou, která nemá jako emulgátor sójový lecitin tak zase "může obsahovat stopy lepku, mléka.. bla bla". Zatím se mi nepodařilo sehnat čokoládu, která by byla bezlepková, bezmléčná, bezsójovou...se mi zatím nepodařilo. Čokoláda se tedy zařadila k produktům, které si mamka už nikdy koupit nemůže a je nutné je vyrobit. Naštěstí je to blbuvzdorná a extrémně jednoduchá záležitost. K výrobě hořké čokolády potřebujete:

  • Kakaové máslo (nejlevněji jsem ho zatím sehnala na Ekokoze)
  • Moučkový cukr
  • Kakaový prášek (prosím pěkně kvalitní. Když už člověk vysolí 500,- za kilo kakaového másla tak je hřích kazit to podřadnými prapodivnými světlounkými prášky typu Prima.)

Suroviny míchám přibližně v poměru 1:1:1. Reálně prostě hodím do vodní lázně kousek kakaového másla, nechám ho roztopit, přisypu moučkový cukr, kakao a míchám, dokud se mi to nespojí a malinko nezhoustne. Když mám vanilku, nebo vanilkový cukr, dám. Většinou nemámRozpačitý. Pak to vyleju do formy (plastové krabičky, silikonové formy...) a dám do lednice zatuhnout. Čokoláda takto připravená se rychleji topí a není tak jemná jako z obchodu, jsou tam cítit drobné částečky moučkového cukru. Správně by se to mělo zahřívat a míchat několik hodin, ale kdo má na to čas? Na druhou stranu má ale mnohem intenzivnější chuť, než většina těch kupných. A na mě i na mamku působí podobně jako kafe. Nakopne a probere.

Pozn. Ano, správně se čokoláda vyrábí drcením kakaových bobů a následným přidáváním dalších surovin podle toho kolikaprocentní čokoládu chceme... Ale tohle je jednodušší, rychlejší a doma proveditelnější.

Tak zase příště! Smějící se
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama