Pár slov na úvod

5. června 2018 v 20:58 | Majda |  Všeobecně
Ke kuchtění bez lepku, mléka a sóji jsem přišla jako slepý k houslím. Na počátku toho všeho byla celiakie mojí sestřenice a moje nechuť pro ni na rodinné oslavy připravovat něco jiného než co připravuji pro ostatní. Na oslavu svých 25. narozenin jsem proto komplet všechno pohoštění udělala bez lepku - a mělo úspěch. Ba co víc, jednotliví členové rodiny po mě začala chtít bezlepkové zákusky i na svoje oslavy.
O bezmléčnou dietu se rozšířilo moje "kuchařské portfolio" letos koncem zimy kdy se po dlouhých peripetiích přišlo u mojí mamky na alergii na mléko, lepek a sóju.
Zprvu jsme se hrozili co tedy vlastně bude moci jíst. Ještě toho dne jsem na internetu objednala knihu Citlivá kuchyně od Markéty Šichtářové. A začala jsem jak sebe tak (v té době značně demoralizovanou) mamku učit úplně nový styl vaření. A protože ráda experimentuji s kdečím, vzala jsem tuto knihu jako pomocnou berličku a zároveň si postupně hledám vlastní cestu. A tímto blogem bych se ráda podělila o své zkušenosti, výsledky pokusů a zážitky a možná tak pomohla i dalším, kteří s bezlepkovou nebo bezmléčnou (nebo jinou "bez") kuchyní válčí. Jak jsem zjistila, není to zdaleka tak náročné, jak to na první pohled vypadá.
Musím Vám na sebe prásknout, že neuznávám recepty. Respektive, každý recept si přečtu a pak si ho prostě překopu podle sebe. Přestože si potrpím na kvalitu surovin (hodně), jsem spíš kuchař typu Babica. Když nemám to, co v receptu má být, dám tam prostě něco jiného. Jsem ženská co pracuje ve směnném provozu, studuje doktorské studium (zatím), stará se o svoji domácnost, věnuje se příteli a zároveň se snaží maximálně pomáhat mámě, která ze zdravotních důvodů ne všechno zvládá. A nejsem ani nějak zvlášť manuálně zručná nebo šikovná.
Moje recepty a pokusy jsou k tomu uzpůsobené. Žádné složitosti, nic zdlouhavého. Vše musí být rychlé, jednoduché a blbuvzdorné.
Na co si potrpím je kvalita surovin. Žádné hotové moučné škrobové směsi typu Jizerka. Nakoupím si jednodruhové mouky (například kukuřičná, rýžová, pohanková) a ty si pak míchám podle chuti. Žádné předražené, kdoví čím nastavované náhražky toho či onoho blivajsy. Naopak. Poctivé potraviny vlastní výroby z poctivých surovin. A u mnohých nikdo nepozná že je to bezlepkové nebo bez mléka.
Přeji Vám všem, kteří budete číst tento blog spoustu radosti ze života.

Majda


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Lena Lena | E-mail | 5. června 2018 v 21:23 | Reagovat

:)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama